בניית אתר מסחר אלקטרוני – מה חשוב שתדעו?

 

חולמים על אתר מסחר אלקטרוני ( חנות וירטואלית ) משלכם בה תוכלו למכור ולשווק מוצרים ושירותים בארץ ובחו"ל? זה הזמן לדעת הכול על תהליך בניית אתרים למטרות מסחר אלקטרוני ומכירות online באינטרנט.

המסחר האלקטרוני בכל נקודה ונקודה ברחבי העולם, לרבות ישראל, נמצא במגמת עלייה הדרגתית, כאשר מדי שנה מתבצעות יותר ויותר עסקאות מקוונות בהיקפים של מיליארדי שקלים בארץ ומיליארדי דולרים ברחבי העולם. כיום, תחום המסחר האלקטרוני חולש על כל תחומי המסחר והשירות האפשריים ובאמצעות אתרי מסחר שונים תוכלו לרכוש באופן מקוון משרוך נעל ועד לכל מוצר אותו ניתן להעביר אליכם באמצעותם שירותי שילוח. כמו כן, ישנם אתרי מסחר באמצעותם ניתן לשלם באופן מקוון על השירות אותו תקבלו מחוץ לרשת האינטרנט (דוגמת אתרי מלונות וכדומה).

מעוניין לדעת עוד על בניית אתר מכירות וסחר אלקטרוני ? כנס לסטודיו שלנו >

בניית אתר מסחר אלקטרוני / חנות וירטואלית

נתוני רכישות ומסחר באינטרנט בישראל

בדומה לכל מקום אחר בעולם, גם בישראל תחום המסחר האלקטרוני הולך וצובר תאוצה משנה לשנה, כאשר במהלך שנת 2016 כ-74% ממשתמשי האינטרנט מעל גיל 18 ביצעו לפחות עסקת רכישה מקוונת אחת ו-77% מתוכם הצהירו כי בכוונתם להמשיך לרכוש דרך האינטרנט בהיקפים זהים או גדולים יותר במהלך שנת 2017.

  • בשנת 2016 משתמשי האינטרנט בישראל ביצעו עסקאות רכישה מקוונות בהיקף של 11.8 מיליארד שקל (עלייה של 15% בהשוואה לנתוני המסחר האלקטרוני בישראל בשנת 2015)
  • בשנת 2017 צפי העסקאות המקוונות המשוער בישראל אמור להגיע להיקף של 13.5 מיליארד שקלים.
  • 77% מהרוכשים הישראליים ברשת עושים זאת מטעמי נוחות הנלווים לקניות אונליין
  • במהלך 2016 חלה עלייה משמעותית בהיקף העסקאות המקוונות אשר התבצעו באמצעות מכשירי המובייל (סמארטפונים וטאבלטים), כאשר צפי המכירות ל-2017 בעסקאות המתבצעות דרך המובייל אמור להגיע לסכום של 3.6 מיליארד שקלים.

רוצים לדעת כיצד גם אתם תוכלו להפיק רווחים מהרכישות המקוונות ברשת? המשיכו לקרוא!

בניית אתר מסחר אלקטרוני – ההבדלים בין מוצר מדף לבין חנות וירטואלית CUSTOM MADE

הקמת אתר מכירות מקוון ( אתר מסחר אלקטרוני) ותחילת פעילות סחר מקוונת באינטרנט מתאפשרת באמצעות אחת משתי החלופות הבאות:

  1. רכישת מוצר מדף (חנות אינטרנטית בקליק) המאפשרת לכם להתחיל לשווק ולמכור מוצרים ושירותים דרך האינטרנט.
  2. בניית חנות וירטואלית (custom made) ייחודית המותאמת לצרכי המותג המשווק ואופי המוצרים ו/או השירותים המוצעים באתר.

ההבדלים בין שתי החלופות הם בהתאמת המוצר לצורך ולמטרות והתאמת אופי בעיצוב המוצר לרוח ואופי החברה/המותג, במוצר מדף נקבל חנות במהירות וקלות שתאפשר לנו להתחיל למכור מהר ברשת אך המוצר לא ישדר את מה שהמותג מעוניין לשדר בצורה אופטימלית ובנוסף לא יהיה לחנות אופי משל עצמה ( מוצר דומה לעוד המון אתרים ברשת )

בחנות וירטואלית custom made נקבל אפיון נכון של אופי החברה, מטרות החברה וכל המידע שחשוב לאסוף לפני שמתחילים בבניית חנות ממותגת ברשת, לאחר תהליך האפיון תעוצב החנות על פי כל המאפיינים והמטרות שהוגדרו, לאחר מכן תהליך פיתוח של החנות על פי העיצוב ורק לאחר כל תהליך זה מתחילים בהשקה של החנות לרשת. 

חנות וירטואלית custom made תתאים את עצמה טוב יותר למטרות וככל הנראה תזכה ליחסי המרה טובים יותר ( יותר מכירות )  תדמית חזקה יותר וחווית גלישה מעניינת יותר עבור גולשי האתר.

בניית אתרי מסחר ידידותיים למשתמש-למה זה חשוב?

אתרי המסחר הנבנים בשיטת ה- custom made הינם אתרי מכירה המותאמים גם לצרכיו הניהוליים של בעל האתר וגם לצרכי שימוש ידידותי מצד הגולשים בהם (שלכל אחד/אחת מהם אתם חייבים להתייחס כאל לקוח פוטנציאלי).

בניית אתר מסחר אלקטרוני / חנות, בדומה לכל אתר אינטרנט אחר המעוניין לגרוף כמות הולכת וגדלה של כניסות גולשים, חייב להיות ידידותי למשתמשיו, וזאת לנוכח העובדה הסטטיסטית שכל גולש ממוצע מקדיש בין 7 ל-10 שניות מרגע כניסתו לאתר ועד לקבלת ההחלטה האם לבצע פעולות גלישה נוספות באתר או לעזוב את האתר. הקמת אתר מסחר ידידותי למשתמש מבוססת על שני עקרונות מרכזיים:

  1. ממשק משתמש- USER INTERFACE
  2. חווית המשתמש- USER EXPERIENCE

כיום, קיימת חשיבות רבה לסנכרון המדויק והנכון שבין ה-UI (ממשק משתמש) לבין ה-UX (חווית המשתמש) בכל הנוגע לרמת התפעול של האתר, עיצוב דפי האתר, מהירות התגובה של האתר, התאמת האתר למסכי צפייה שונים (מחשבים נייחים/ניידים, טאבלטים, סמארטפונים) ופעולות גלישה נוספות המסייעות לגולש להתמצא ברחבי האתר ולנווט את דרכו בקלות ובנוחות.

סנכרון זה נועד לאפשר לכל גולש המבקר באתר ליהנות באופן מיידי מחוויית משתמש ולגרום לו "לרצות" להישאר באתר ולבצע בו מספר רב של פעולות שמטרתן לקדם את הליכי העסקה המתגבשת באתר. חברות אינטרנט המתמחות בפיתוח, הקמה ועיצוב של אתרי מסחר מקוונים, מעמידות לרשותכם מגוון רחב של שירותים המותאמים לצרכי המכירה המקוונים שלכם וכל זאת במסגרת הליכי אפיון, מחקר ותכנון של בניית אתרי מסחר / חנויות וירטואליות custom made.חלק מהפעולות המיושמות על ידי אותן חברות אינטרנט העוסקות בתחום, מיועדות לצרכי הנעת הגולשים לפעולה וזאת באמצעות הטמעת פיצ'רים במערכות האתר המסייעים לקידום העסקה וביצוע הרכישה על ידי הגולש, לרבות פיצ'רים היוצרים קשר עם הגולש גם כאשר הוא לא נמצא באתר ומציעים לו לשוב לאתר לצורך השלמת העסקה או לצורך הצגת מידע אודות מבצע מכירות המתקיים באתר למוצר בו הוא מצא עניין.

בניית אתרי מסחר ב – WordPress  

וורדפרס הינה מערכת ניהול המיועדת בין היתר לצרכי ניהול אתרים מכל הסוגים וכן גם חנויות מסחר אלקטרוני מקוונות באינטרנט. מערכת זו נחשבת למערכת הנוחה, היעילה והפונקציונאלית ביותר לצרכי ניהול אתרים בכלל ואתרי מסחר אלקטרוני וזאת לנוכח היתרונות הנלווים לאופן התאמת האתר לצרכיו המדויקים של מנהל האתר. כיום, באמצעות מערכות ה-וורדפרס ניתן להקים חנויות מסחר אלקטרוני המותאמות לדרישותיו של בעלי האתר וכל זאת באמצעות הליך אפיון מקדים המגדיר את צרכיו של האתר.

אחד מהיתרונות המובהקים של מערכת ה-וורדפרס המבוססת על "קוד פתוח", טמון בעובדה במערכת זו מאפשרת לכם (בעלי ומנהלי האתר) לבצע כל עדכון בנתוני האתר באופן מיידי וללא צורך בהתקשרות עם מפתחי האתר. מערכת הניהול החכמה של מערכת הוורדפרס הינה מערכת ידידותית למשתמש המאפשרת לכל מנהל אתר לבצע מגוון רחב של פעולות שינוי/החלפה בתכני האתר בקליק אחד.

בניית אתר סחר אלקטרוני / חנות וירטואלית בוורדפרס

אפשרויות ניהול התוכן לצד אפשרויות ניהול המוצרים במערכות וורדפרס הן רבות ומגוונות והן מאפשרות לכם למכור כמות בלתי מוגבלת של מוצרים באתר אחד. יתרון נוסף קשור לפיצ'רים הייחודים הנבנים לאתרי וורדפרס על ידי מפתחי אינטרנט מכל רחבי העולם כאשר כל תוסף (פיצ'ר), ניתן להטמעה בכל מערכת וורדפרס והוא מותאם לכל צורך תפעולי באתר עצמו ולכל צורך קידומי של האתר באינטרנט.

אנו באקסטרה דיגיטל מתמחים בבניית אתרי סחר עם דגש על מוצר איכותי וחווית גלישה ייחודית אשר מספקים לבעל האתר פלטפורמה מתקדמת עבור חנויות אינטרנטיות ופלטפורמות מסחר ברשת. 

מעוניין לדעת עוד על בניית אתר מכירות וסחר אלקטרוני ? כנס לסטודיו שלנו

 

תגובות 0
עוד בנושא
JOIN THE DISCUSSION

אין להעתיק תוכן מאתר זה!