שיווק בגוגל – כל הדרכים לשיווק, קידום ופרסום בגוגל

 

הפלטפורמות השונות של גוגל מאפשרות כיום דרכים שונות ומגוונות לשיווק וקידום עסקים וחברות בגוגל, ישנם אפשרויות שונות לשיווק בגוגל, קידום אתרים בתוצאות האורגניות, פרסום ע"י מודעות או ע"י באנרים, יצירת כרטיס עסקי ב Google My Businessועוד אפשרויות רבות העומדות לרשות בעלי אתרים ועסקים, לפניכם סקירה קצרה על כל אפשרויות השיווק בגוגל בכדי להכיר טוב יותר את כל מה שעומד לרשותכם בעבור פרסום ושיווק העסק שלכם בפלטפורמות השונות של גוגל.

אז מה הם הדרכים העומדות לרשותנו כאשר ניגשים לשיווק, פרסום וקידום בגוגל?

שיווק בגוגל ע"י פרסום ממומן ב Google Ads‏

מערכת הפרסום של גוגל (Google Ads‏) מציגה אפשרויות רבות לפרסום בתשלום במודל תשלום לפי הקלקה (Pay per click) המערכת מאפשרת פרסום במנוע החיפוש עצמו וכמו כן פרסום באתרי שותפים ברשת ואפשרויות פרסום מתקדמות נוספות כמו פרסום ב  YouTube ומקורות נוספים להרחבת הפרסום מעבר למנוע החיפוש עצמו. מערכת הפרסום של גוגל זמינה לכל משתמש ומאפשרת לכל אדם להתחיל לפרסם אך בכדי להשיג החזר טוב להשקעת הפרסום צריך להכיר לעומק את כל המאפיינים הרבים ולשם כך רצוי לשכור את שירותיה של חברה אשר מתמחה בניהול קמפיינים ממומנים בגוגל.

שיווק-בגוגל-ads

הכירו את אפשרויות הפרסום ב Google Ads:

פרסום ברשת החיפוש

פרסום ברשת החיפוש של גוגל מאפשר לבעלי אתרים להציג מודעות פרסום בתשלום בתוצאות החיפוש של גוגל אשר יפנו לאתר במודל תשלום לפי הקלקה, מודעות הפרסום יוצגו בדפי תוצאות החיפוש, גוגל מסמנת את מודעות אלה במילה "מודעה" מה שיאפשר לכם לזהות את המודעות הממומנות בעמודי תוצאות החיפוש של גוגל.

פרסום ברשת המדיה

פרסום ברשת המדיה היא אפשרות לפרסום מודעות, באנרים וסרטונים במגוון ענק של אתרים שונים ברשת ובמגוון רחב של תחומים. גוגל מציגה מודעות פרסום באתרי שותפים אשר מאפשרים לה להציג בהם מודעות פרסום, בין האתרים ניתן למצוא את אתרי החדשות הגדולים ברשת, פורטלים, אתרים בתחומים ספציפיים וכמעט כל מקור איכותי בוא תרצו שהאתר שלכם יוצג וזאת ע"י מדל תשלום לפי הקלקה ועל פי הרלוונטיות המתאימה ביותר לפעילות האתר שלכם. הבאנרים שלכם יוצגו באתרים מובילים ברשת ובתחום הרלוונטי לכם ביותר בתקציב מוגדר מראש ותשלום רק על מי שבאמת הקליק על המודעה/באנר שלכם.

קמפיין גוגל שופינג

גוגל שופינג מאפשר פרסום מודעות רכישה בעבור אתרי סחר בלבד (אתרי מכירות אונליין(, לצד מודעות הפרסום הרגילות בתחומים בהם ישנה כוונת רכישה של הגולש ניתן לפרסם את מוצרי החברה ישירות בתוצאות החיפוש של גוגל. אם לדוגמא גולש חיפוש נעלי ריצה ניתן לפרסם מוצר שיוצג ישירות בגוגל עבור החיפוש הרלוונטי הזה. גוגל שופינג מעלה מאוד את אחוזי הרכישה באתר ומאפשרת לבעלי אתרי מסחר אלקטרוני להנות מרכישות ישירות אשר מופנות מתוצאות החיפוש של גוגל.

קמפיין Remarketing

יצירת קמפיין Remarketing ב Google Adsמאפשר לבעלי עסקים להחזיר גולשים שכבר בקרו באתר ע"י הצגת חוזרת של מודעות פרסום ובאנרים במגוון אתרים רשת עם מיקוד לקהל היעד שכבר ביקר באתר ויצא ממנו ללא ביצוע פעולה, האפשרות להחזיר גולש שביקר באתר שלנו מבלי לרכוש או ליצור אתנו קשר מאפשר להגדיל את סיכוי ההמרה מאותם הגולשים שהתלבטו ויצאו מבלי לבצע את הפעולה הרצויה. קמפיין ה Remarketingישדרג כל מקור שיווק ופרסום אחר ע"י החזרת גולשים רבים שלא המירו באתר והפיכת גולש שנטש ללקוח פעיל בעסק.

 

שיווק בגוגל ע"י קידום אתרים אורגני בגוגל SEO

תוצאות החיפוש הרגילות של גוגל (התוצאות האורגניות) מדורגות ע"י אלגוריתם אשר מנתח את כלל האתרים ברשת ובכך מחליט איזה אתר ידורג בכל מיקום בכל חיפוש בגוגל, קידום אתרים אורגני בגוגל הוא תהליך אשר מבוצע ע"י חברה מקצועית אשר מכירה את מנוע החיפוש באופן הטוב ביותר ויש לה את הניסיון הדרוש להבין איך האלגוריתם של גוגל מתנהג ומה הוא מעוניין לראות כאשר הוא מדרג כל אתר, תהליך הקידום האורגני הוא תהליך בו משפרים את דירוג אתר האינטרנט ע"י שיפור כל הפרמטרים המשפיעים על מנוע החיפוש, שיפור הפרמטרים השונים תביא לשיפור מיקומים בתוצאות החיפוש של גוגל. תהליך החיפוש מורכב ממאפיינים ופעולות שונות בניהם תהליך אופטימיזציה (התאמת האתר ודפי האתר למנוע החיפוש) תהליך של בניית פרופיל קישורים ברשת ועוד פעולות שונות ומרובות. בכדי להשיג את תוצאות החיפוש הראשונות בתחומכם יש צורך בתהליך קידום ממושך ומקצועיות רבה של חברת קידום האתרים.

שיווק-בגוגל-קידום-אתרים

כחלק מתהליך הקידום האורגני בגוגל ישנם עוד אפשרויות שיווק וקידום עליהם ניתן להשפיע כמו לדוגמא קידום תמונות מאתר האינטרנט שלכם בתוצאות החיפוש של גוגל, אתר בעל דירוג גבוה בעיני גוגל אשר עבר תהליך קידום מקצועי יזכה לקידום התמונות מהאתר בתוצאות החיפוש של גוגל, פעולה זו תניב חשיפה והזדמנויות שיווק נוספות לאתר, ישנם תחומים בהם התמונות הם מקור לתנועה איכותית לאתר כמו תחומי העיצוב, הלבשה וכדומה

 

שיווק בגוגל בעזרת Google My Business (Google לעסק שלי)

Google My Business מאפשר לבעלי עסקים ליצור כרטיס עסק בגוגל אפשר מציג מגוון רחב של פרמטרים אודות העסק כמו לדוגמה תמונות, שעות פעילות, קישור לאתר, תכנים ומידע מתוך האתר ועוד מגוון רחב של נתונים עסקיים. כרטיס העסק של גוגל מוצג בתוצאות החיפוש של גוגל ומאפשר לגולשים לדרג את העסק. כרטיס העסק מוצג בגוגל כאשר מחפשים את שם המותג ובמקרים רבים מקבל חשיפה איכותית נוספת גם כאשר מחפשים מונחי חיפוש שונים הקשורים לפעילות העסק בתוצאות החיפוש האורגניות ובגוגל מפות. כרטיס עסק איכותי יביא לחשיפה נוספת והזדמנויות שיווק נוספות מגוגל

שיווק-בגוגל-העסק-שלי

לסיכום: ישנם אפשרויות רבות לשיווק וקידום בגוגל ואת חלקם סיקרנו פה בקצרה בכדי לספק מידע ראשוני על עולמות השיווק השונים בגוגל, כאשר מעוניינים להתחיל פעילות שיווקית בגוגל רצוי להבין מה נכון עבור העסק הספציפי ומה יניב עבורו את התוצאות הטובות ביותר בתחום העיסוק הספציפי שלו. כמו כן ניתן לבנות תקציב מתאים בעבור כל עסק אשר יניב לו את התוצאות הרצויות וזאת בהתאם לצורך השיווקי והפעילות העסקית באותו השלב.

שיווק בגוגל דורש ידע וניסיון רב ולכן יש לעשות זאת ע"י חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום. לאחר שלמדתם מעט על האפשרויות השונות העומדות לפניכם בשיווק העסק בגוגל תוכלו לעשות החלטות נכונות יותר בעבור בחירת תמהיל השיווק הנכון עבורכם ופעילות השיווקית שלכם בגוגל.

 

תגובות 0
עוד בנושא
JOIN THE DISCUSSION

אין להעתיק תוכן מאתר זה!